Filtr Kaskadowy czy Kubełkowy?

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
Alienshock
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 04, 2012 10:24 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Filtr Kaskadowy czy Kubełkowy?

#1

Post autor: Alienshock »

Witam, kupiłem niedawno nowy baniak, wszystko osobno :)brakuje mi tylko grzałki i filtra, i zastanawiam się nad wydajnym filtrem, lecz cichym, ponieważ akwarium mam praktycznie obok łóżka, a snu twardego niestety nie mam :/. Zastanawiam się który filtr jest lepszy Kaskada czy Kubełek?, i mogli byście coś polecić ewentualnie? mam do 250 zł na filtr.
Ostatnio zmieniony czw sty 12, 2012 10:27 pm przez Alienshock, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
Alienshock
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 04, 2012 10:24 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Filtr Kaskadowy czy Kubełkowy?

#2

Post autor: Alienshock »

zastanawiam się nad :
Kaskada Aquael FZN 3 - http://www.zoologiczny.sklep.pl/AquaEl_ ... 3_24___110
Kaskada Aqua Clear 50 - http://www.zoologiczny.sklep.pl/Aqua_Cl ... 3_24___105
Zewnętrzny JBL e900 - http://www.zoologiczny.sklep.pl/JBL_Cri ... _21___6136
Zewnętrzny Tetra Tec Ex 700 - http://www.akwarystyka.sklep.pl/Tetra_T ... 3_21___744
Które z wyżej wymienionych byście najbardziej polecali?

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Re: Filtr Kaskadowy czy Kubełkowy?

#3

Post autor: pkucaba »

Posiadam JBL e900 jak i JBL e700. Mój znajomy kupił również JBL e900 i nie jest z niego zadowolony. Ma dużo śmieci wynikających z wady konstrukcyjnej. Można sporo o tym znaleźć w internecie, chyba nawet na naszym forum coś jest. Sprawdź jak jest w JBL e901.
Z całą pewnością to cichy filtr, u mnie nie występuje też kłopot z filtracją.

Uważam, że mimo wszystko powinieneś się skłaniać do kubełka.

Autor
Alienshock
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 04, 2012 10:24 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Filtr Kaskadowy czy Kubełkowy?

#4

Post autor: Alienshock »

Właśnie słyszałem różne opinie :/, ale jeśli kubelek, to bezawaryjny i nie zawodny, wole już dołożyć parę groszy i mieć coś, z czego będę naprawdę zadowolony niz później się bujal i wymieniał na inny.
Awatar użytkownika

1w0na
Zapaleniec
Posty: 261
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 8:58 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Filtr Kaskadowy czy Kubełkowy?

#5

Post autor: 1w0na »

Gdybym ja miała wybrać do 112 to wybrałabym prawdopodobnie kaskadowy.
Choć wizualnie może nie wyglądać ciekawie i ma mniejszą powierzchnie filtracyjną od kubełka to mogłabym spokojnie spać bez obaw, że kubełek może nagle zacząć przeciekać no i mniejszy pobór mocy. Po za tym znając mnie to często bym do niego zaglądała z ciekawości, a to prędzej czy później mogłoby doprowadzić do rozszczelnienia uszczelki.
Zresztą wydaje mi się, że i to i to powinno się sprawdzić w 112, więc wybór raczej pod kątem wizualny.

Nie jestem do końca przekonana do tych kubełkowych, ale to może dlatego że często porusza się temat przeciekania.
Na samą myśl o takim wypadku....brrrr.... mam dreszcze, a dywan nie wybaczyłby mi tego. :razz:

Autor
Alienshock
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 04, 2012 10:24 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Filtr Kaskadowy czy Kubełkowy?

#6

Post autor: Alienshock »

Ciężki orzech do zgryzienia.
Awatar użytkownika

uno
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: pt lip 29, 2011 11:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Filtr Kaskadowy czy Kubełkowy?

#7

Post autor: uno »

Jeśli masz obsadę mało wymagającą i mało brudzącą to zdecydowanie kaskada natomiast gdyby to była obsada typu tanganika czy malawi to polecam kubeł + wewnętrzny.
Awatar użytkownika

Bozi
Zapaleniec
Posty: 203
Rejestracja: wt maja 03, 2011 6:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Filtr Kaskadowy czy Kubełkowy?

#8

Post autor: Bozi »

Zdecydowanie kubełek. Nawet gdyby głośniej pracował to zazwyczaj stawia się go w szafce, którą można wyciszyć styropianem.Ale jak jest prawidłowo złożony, ma wszystkie uszczelki to powinien być cichy. Kaskady natomiast nie wyciszysz styropianem. Ja mam Tetra Ex 700 w 126l. Ale ostatnio chyba miały jakąś wadę konstrukcyjną, którą podobno usunięto. O JBL-ach opinie są niezbyt pochlebne.W mniejszym akwarium wymieniłam kaskadę na Minikani 80. Przy małej obsadzie pół roku bez czyszczenia. Minikani nie jest filtrem z górnej półki ale dobrze filtruje.
Awatar użytkownika

1w0na
Zapaleniec
Posty: 261
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 8:58 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Filtr Kaskadowy czy Kubełkowy?

#9

Post autor: 1w0na »

Kaskady nie pracują głośno. Tyle tylko jeśli poziom wody jest niski to słychać wpadanie wody.
Awatar użytkownika

Bozi
Zapaleniec
Posty: 203
Rejestracja: wt maja 03, 2011 6:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Filtr Kaskadowy czy Kubełkowy?

#10

Post autor: Bozi »

Tyle tylko jeśli poziom wody jest niski to słychać wpadanie wody.
I to miałam miedzy innymi na myśli. Zazwyczaj dzieje się to pod koniec tygodnia , przed następną podmianą wody- wyparowanie wody. W dzień nie zwraca się na to uwagi a w nocy nie można spać.

Autor
Alienshock
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 04, 2012 10:24 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Filtr Kaskadowy czy Kubełkowy?

#11

Post autor: Alienshock »

Temat do zamknięcia.
Awatar użytkownika

1w0na
Zapaleniec
Posty: 261
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 8:58 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Filtr Kaskadowy czy Kubełkowy?

#12

Post autor: 1w0na »

Bozi pisze:
Tyle tylko jeśli poziom wody jest niski to słychać wpadanie wody.
I to miałam miedzy innymi na myśli. Zazwyczaj dzieje się to pod koniec tygodnia , przed następną podmianą wody- wyparowanie wody. W dzień nie zwraca się na to uwagi a w nocy nie można spać.
No tak, ale tak samo się dzieje jak się podłączy kubełek do deszczownicy. W zależności od kąta nachylenia może być głośniejszy lub cichszy od kaskady (oczywiście mam tu na myśli przepływ wody od ogólnego poziomu wody w akwarium).
Ja w swoim pokoju mam 2 kaskady FZN-2 AquaEl i nie mam żadnego problemu z zasypianiem. :mrgreen:
Często nawet podnoszę pokrywę z filtrów by sprawdzić, czy działają. :lol:
Awatar użytkownika

Bozi
Zapaleniec
Posty: 203
Rejestracja: wt maja 03, 2011 6:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Filtr Kaskadowy czy Kubełkowy .?

#13

Post autor: Bozi »

Najlepsze ustawienie deszczowni jest pod powierzchnią wody , wtedy nie słychać pluskania wody.
Awatar użytkownika

splinttrain
Gość
Posty: 7
Rejestracja: pn gru 12, 2011 10:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Filtr Kaskadowy czy Kubełkowy?

#14

Post autor: splinttrain »

Zgadza się, ale średni to widok rury z dziurami pod lustrem wody, każdemu przeszkadza co innego.
ODPOWIEDZ