Filtr do akwarium 112 l- jaki? moj sie zapowietrza

Poprzedni temat « » Następny temat
Wasze sposoby na filtrację akwarium - dyskusje

Post przez jabcia3 » Pt gru 27, 2013 11:04 pm

Witam, jestem początkującą akwarytską. mam akwarium Diwersa 112 l .Obsada: 2 sklarki, 6 kirysków, 12 neonków, 1 ampularia i kilkanaście slimaków/ roslinki. Mam do niego filtr wewn AQael i Filtr kubełkowy AQUAEL MidiKani 800 podłaczona do niego deszczownia JBL i napowietrzanie - 90 cm
od czasu podłaczenia dłuzszego napowietrzania zapowietrza sie kubełek. Dla mnie jest bardzo ciezko go odpowietrzać - nie wystarczy poruszać - trzeba było rozmontowac deszczownie i zassać wodę - Po tym znowu sie zapowietrzył nie wiem po jakim czasie bop nie było mnie w domu i ok 7 godz/
Moje pytania
1. Czy jest moze inny mnie nie znany sposób odpowietrzania?
2. najchetniej bym go wymieniła na mocny wewnetrzny. Czy widzicie taka mozliwość?

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów - nowa na forum - jabcia 3
jabcia3
Gość

Online: 1h 29m 24s

Post przez Christo » So gru 28, 2013 1:40 am

Witaj :)

Gdybyś mogła wrzucić fotkę tego "podłączenia napowietrzania do kubełka" lub dokładniej wyjaśniła o co chodzi na pewno ktoś będzie w stanie pomóc, bo szczerze mówiąc na razie nie wiem o co chodzi :) . Są różne metody odpowietrzania kubłów, ale tu raczej trzeba wyeliminować pierwotną przyczynę. W ostateczności można zorganizować napowietrzanie inaczej (może sama deszczownia wystarczy) skoro to ono jak rozumiem jest winne. To prostsze i tańsze i sensowniejsze niż pozbywanie się dobrej wydajnej filtracji - kubełka na rzecz filtra wew.

Pozdrawiam
W chwilach wolnych od akwarystyki chodzę nawet do pracy.

Restrukturyzacja:)
Christo
Maniak

Online: 18d 23h 49m 8s
Pochwały: 11

Post przez zwirek » So gru 28, 2013 10:47 am

Jak dobrze zrozumiałem ,napowietrzacz to - kurtyna powietrzna o długości 90 cm ,mam taką samą ,na początku też filter łapał powietrze bo jest zamontowany z tyłu nad nią ,po miesiącu kurtyna się za muliła i pod filtrem już bąbelki nie lecą -problem zapowietrzania filtra sam się rozwiązał , a u ciebie możesz kurtynę powietrzną usunąć z pod filtra albo poczekać aż pod filtrem przestanie bąbelkować
zwirek
Gaduła

Online: 6d 21h 52m 46s

Post przez cinek1916 » N gru 29, 2013 10:12 pm

Albo w ogóle wywalić te bąble bo są niepotrzebne.
"Dla Was to tylko kryminogenne towarzystwo
Dla nas to wszystko, to ludzie co są blisko..."

obrazek

... tak łatwo ciężko żyć.
cinek1916
Fanatyk

Online: 25d 15h 50m 10s
Pochwały: 8

Re: Filtr do akwarium 112 l- jaki? moj sie zapowietrza

Post przez jabcia3 » Pn gru 30, 2013 7:21 pm

Witam, dziekuje za porady. Na razie zlikwidowałam duże napowietrzanie wróciłam do małego - 7 cm. Z bąbelków nie chce zrezygnować uwielbiam patrzeć na nie. Na razie wszystko chodzi - żadne zwierzątko sie nie zmarnowało.
Pozdrawiam.
Wszystkim forumowiczom życzę szczęsliwego Nowego Roku 2014
jabcia3
jabcia3
Gość

Online: 1h 29m 24s

Powrót do Filtracja