Dainichi CICHLID XL Pro Sinking small

Wszystkie sprawy dotyczące żywienia, sposobu przyrządzania pokarmu, własne oryginalne przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Dainichi CICHLID XL Pro Sinking small

#1

Post autor: rhino »

Cześć ,

od 2 tygodni karmię (między innymi tym) swoje akwarium tym pokarmem i powiem szczerze - nie widziałem żeby WSZYSCY ale to dokładnie WSZYSCY mieszkańcy tak się czymkolwiek zażerali (tak do końca uczciwie , to pstrążenice NIE ale to akurat ryby wyższej sfery ;) ) ! Od skalarów ,L-ek , kirysów do Amandek (czekaja aż skalary rozpylą) , poprzez krewetki a na Helenach i Ampulariach kończąć .
Skład :
Białe mięso ryb, mąka pszenna, mąka kryla, kiełki pszenicy, soja, algi spirulina, drożdże, mleko w proszku, glinka montmorylonitowa, czosnek, octan witaminy A, D-aktywowany sterol zwierzęcy (D3), DL-alpha-Tocopherol (E), L-ascorbyl-2-polyfosforan (C), suplement witaminy B12, chlorek choliny, niacyna, pantotenian wapnia, ryboflawina, chlorowodorek pirydoksyny (B6), monoazotan tiaminy, inozytol, kwas foliowy, Menadione Sodium Bisulfite Complex (K), biotyna, siarczan kobaltu, siarczan miedzi, siarczan żelaza, siarczan manganu, dijodowodorek etylenodiaminy.
Analiza :
Nieprzetworzone Proteiny min 44%
Nieprzetworzone tłuszcze min 6%
Nieprzetworzony Błonnik max 3%
Wapń min 2%
Wilgoć max 9%

Co one w tym widzą ? Ma ktoś doświadczenie z ta karmą ? Cena całkiem znośna a jakoś mało popularna ta karma w PL. .
Ostatnio zmieniony czw lis 07, 2013 1:04 am przez rhino, łącznie zmieniany 1 raz.
Ratel
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Dainichi CICHLID XL Pro Sinking small

#2

Post autor: jgoluch »

Nie miałem styczności z Twoją karmą, ale mam u siebie coś podobnego.
Z czystym sumieniem mogę powiedzieć to samo o Hikari Micro Wafers.
Stosuję tę karmę (oczywiście nie tylko tę), w każdym ze swoich akwariów, dodatkowo czasami w kostce, jako urozmaicenie diety dla krewetek.
Kolega rudy1986 mówił, że ten pokarm hikari uzależnia.
I na prawdę coś w tym jest.
Moje ryby mogły by to jeść w każdej ilości i o każdej porze.

SKŁAD:
Mączka rybna, mączka z kryli, mąka pszenna, płatki kukurydziane, suszone drożdże piwne, mączka z mątwy, mączka z nasion pszenicy, mączka glutenowa, spirulina, olej rybny, mączka z suszonych wodorostów, poliestry sacharozy warzyw hydrolizowanych, ekstrakt z małży, DL-metionina, czosnek, cecytyna (:D), astaksantyna, minerały.
Dodane witaminy i minerały:
Witamina A 15000lU/kg,
Witamina D3 3000lU/kg,
Witamina E 710mg/kg
Siarczan Miedzi 0,41mg/kg

Proteiny 49%
Olej 12%
Włókna 1,5%
Popiół 9,9%
Fosfor 1,5%.

Jeżeli ktoś ma możliwość przetestowania, to polecam.
Fajne małe granulki, które powoli toną na dno (o ile ryba jakąś przeoczy).
Dość małe, mieszczące się w paszczy nawet tym mniejszym* rybom.

________________________
*małe simulansy sobie niezbyt radzą z chwytaniem w całości, podskubują po kawałeczku, albo trzeba im to rozdrobnić.
Awatar użytkownika

Autor
rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Dainichi CICHLID XL Pro Sinking small

#3

Post autor: rhino »

Jacek ,

mam też Hikari Micro Wafers ale powiem Ci - bez porównania ! Jak na moje oko Dainichi jest zżerane dużo bardziej chętnie i łapczywie !
Ratel
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Dainichi CICHLID XL Pro Sinking small

#4

Post autor: Christo »

Hm... Popularną karmą w PL jest Tropical, do dostania w każdym sklepie. Stacjonarnie kupimy też Serę, Tetrę, Hikari. korzystam tylko z tego ostatniego. Sporo pokarmów jest dostępnych tylko przez net a są dużo lepsze od tych powszechnie stosowanych a niewiele droższe. U mnie ryby dość łapczywie wcinają Naturefood'a, ale sporo zalęzy od gatunku. Moje skalary np chętniej jedzą mało popularny Omega One od renomowanego Osi (bardzo podobne wyglądem i przeznaczeniem granulaty). Z drugiej strony mam primadonny które żadnych sztucznych nawet najdroższych nie tykają. Warto przeglądnąć składy, zawartość witamin i wiedzić co się kupuję i podaje, bo mniej popularne pokarmy mają często ciekawe niespotykane gdzie indziej składniki.
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

Autor
rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Dainichi CICHLID XL Pro Sinking small

#5

Post autor: rhino »

Omega One też kupuję , dla zbrojników i właśnie skalarów - bardzo im smakuje .
Ratel
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pokarmy/Żywienie/Przepisy”