Zimna, chlorowana woda do podmiany

Parametry wody i sposoby ich poprawy.

Jakiej wody używasz do podmian w akwarium ogólnym?

- prosto z kranu zimnej
5
10%
- prosto z kranu zimnej z uzdatniaczem
0
Brak głosów
- prosto z kranu o temperaturze zbliżonej do temperatury wody w akwarium
11
22%
- prosto z kranu o temperaturze zbliżonej do temperatury wody w akwarium z uzdatniaczem
5
10%
- odstanej co najmniej 24h
15
29%
- odstanej co najmniej 24h z uzdatniaczem
2
4%
- RO
3
6%
- RO+minerały
4
8%
- RO+kranówka
6
12%
- RO+odrzut
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 51


Autor
ostry22
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: ndz gru 08, 2013 3:42 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Zimna, chlorowana woda do podmiany

#1

Post autor: ostry22 »

Siemanko,
przeprowadzilem sie na nową chatę i kombibuje jak z podmianą wody żeby zrobić i sie nie narobić :)
akwarium roślinne z co2, 300l - jeszcze przed startem, w domu, wiec temp wody bedzie nizsza niz w mieszkaniu, mysle ze ok 23 stopni.
chcę podmieniac 30% raz na 2 tygodnie.

mam 3 opcje i zastanawiam sie którą wybrać:

1. podłączam trójnik w ścianie w zimnej wodzie, podłączam z drugiej strony szlauf i woda leci do akwarium. Woda jest zimna i chlorowana
2. podłączam do bidetu przejściówke M20X1,5 i do tego szlauf prowadzący do akwarium. Woda chlorowana, temperaturę mogę regulować.
3. wybieram opcje 1 i spuszczam wodę do baniaka 60l. Następnie kupuje pompkę i pompuje wode do akwarium po ustaniu się. Woda o temperaturze pokojowej i niechlorowana. Musiałbym jednak kupić pompkę, czy macie może taką pompkę ( długość szlaufu ok 5m, więc musi być konkretna).


Najmniej pracochłonna to opcja 1, ale czy mogę wpuszczać wodę zimną i chlorowaną, chociaż sądzać po sklepach akwarystycznych to oni tak robią i nic sie nie dzieje. Nie wiem czy jest prawdą że temp. wody w akwa nie może zmienić się o 4 stopnie.

Prośba o Wasz feedback.
pozdrawiam i dziękuje
Marcin
Awatar użytkownika

mastacz
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt maja 05, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Zimna, chlorowana woda do podmiany

#2

Post autor: mastacz »

Hej, moim zdaniem opcja nr 1 jest w pożadku. Woda w kranie (min Warszawie) jest ozonowana a nie chlorowana, teoretycznie nie trzeba jej zostawiać do odstania, jedynie jak ma sie możliwość lepiej to robic dla zasady i z tradycji.
Opcja nr2 - pod żadnym pozorem nie powinno sie wlewać cieplej wody do baniaka mimo że znam osoby które tak robią i hmmm nic zlego sie nie dzieje... podobno woda ciepła z kranu nie powinna być nawet stosowana do celów spożywczych w gospodarstwach domowych.
Opcja nr3 - z pompką i odstanem wody to chyba złoty środek. Profilaktycznie odstoi sobie te 24h, nagrzeje do temp pokojowej i nie będzie zbyt ostudzała 300l, jednak jak sam zauważasz troche bardziej czaso chłonna :)

Podsumowując - Opcja nr3 najlepsza, lecz jeśli nie masz miejsca na zbiornik (a może być zwykła mała beczka tak jak i akwarium które w jakiś sposób możesz też zaadoptować na inne cele akwarystyczne) opcja nr1 wystarczy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Zimna, chlorowana woda do podmiany

#3

Post autor: Miro »

mastacz pisze: podobno woda ciepła z kranu nie powinna być nawet stosowana do celów spożywczych
To jest mit z poprzedniej epoki.Zimna czy ciepła to ta sama wodo tylko że jedna podgrzana a druga nie.

lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Zimna, chlorowana woda do podmiany

#4

Post autor: lila »

Woda musi odstać by nabrała temperatury pokojowej , nie należy robić podmiany zimną wodą prosto z kranu :)

ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

Zimna, chlorowana woda do podmiany

#5

Post autor: ubik »

W zoologicznych pewnie robi się wiele rzeczy żeby było szybciej (nie wiemy ile zwierząt przeżywa transport, szok termiczny itd. bo tego nie widzimy) Ja podmieniam letnią wodą. Nie chciałabym aby ktoś mi wlał wiadro zimnej lub wiadro gorącej do wanny;)

Dein

Zimna, chlorowana woda do podmiany

#6

Post autor: Dein »

Pytanie, czy są ryby w tym akwarium. Ni słowa o nich nie wypowiedziano.
Awatar użytkownika

vladtepes79
Gaduła
Posty: 121
Rejestracja: pt wrz 18, 2015 3:21 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Zimna, chlorowana woda do podmiany

#7

Post autor: vladtepes79 »

miro pisze:o jest mit z poprzedniej epoki.Zimna czy ciepła to ta sama wodo tylko że jedna podgrzana a druga nie.
niestety to nie jest mit, ciepła woda ma inne parametry czyli gorsze
Ja trzymam wodę dobę w 2 wiadrach ale tylko dlatego aby miała temperaturę pokojową. Po wlaniu prosto z kranu temperatura wody w akwarium spada o kilka stopni
Vladi
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Zimna, chlorowana woda do podmiany

#8

Post autor: sum »

mastacz pisze:Woda w kranie (min Warszawie) jest ozonowana a nie chlorowana,
Jeszcze nie wszędzie :arrow:
Opinia Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w m. st. Warszawie:
"Analizując jakość wody w wodociągu warszawskim na wyjściach do sieci w miesiącu październiku 2015 r., na podstawie wyników przesłanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A., Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m. st. Warszawie stwierdza zwiększoną zawartość chloru wolnego na wyjściach wody z Zakładu Centralnego SUW "Praga" i Zakładu Północnego (Stacja Strefowa). Powyższe przekroczenia wynikały z zastosowania wyższych niż zwykle dawek dezynfektantów w związku z zabezpieczeniem sieci wodociągowej przed wtórnym zanieczyszczeniem mikrobiologicznym wynikającym z rozruchu instalacji ozonowania pośredniego i filtracji węglowej. Poza tym jakość wody wodociągowej w badanym zakresie odpowiada warunkom określonym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. nr 61, poz. 417 z późniejszymi zmianami), jak również normom zalecanym przez WHO (Światową Organizację Zdrowia). Zawartość metali ciężkich utrzymywała się na bardzo niskim poziomie, znacznie poniżej normy. Pod względem bakteriologicznym woda odpowiada wymaganiom sanitarnym."
Źródło- http://www.mpwik.com.pl/dla-klienta/wod ... ernik-2015" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Zimna, chlorowana woda do podmiany

#9

Post autor: Miro »

vladtepes79 pisze:niestety to nie jest mit, ciepła woda ma inne parametry czyli gorsze
czyli ziemniaków. makaronu itd nie można zagotować ? Bzdura !
Awatar użytkownika

jashiu2
Zapaleniec
Posty: 368
Rejestracja: czw gru 05, 2013 7:05 pm
Lokalizacja: Warszawa, Józefów 05-119
Na imię mam: Przemek
Płeć:

Zimna, chlorowana woda do podmiany

#10

Post autor: jashiu2 »

Bardzo dużo zależy od miejsca do mojego budynku na Mokotowie dochodzi tylko zimna woda ciepła jest podgrzewana dopiero w piwnicy i jest to ta sama woda . jeśli ktoś ma junkers to już w ogóle ta sama . W różnych dzielnicach wawy woda jest też różnie uzdatniana i znacznie różni się od siebie . Ja leję prosto z kranu staram się żeby miała około 24 stopni , ale podmieniam okło 15% .
Na woli miałem junkers teraz mam przepływowe podgrzewanie w piwnicy , nigdy nie miałem ciepłej z wodociągu więc nie mam doświadczenia.

-- N lis 29, 2015 12:47 am --

Czyli ziemniaków. makaronu itd nie można zagotować ? Bzdura ![/quote]

mam książkę z lat 80' gdzie zaleca się używanie jedynie przegotowanej wody do akwarium , ostudzonej ;)

-- N lis 29, 2015 12:50 am --
Dein pisze:Pytanie, czy są ryby w tym akwarium. Ni słowa o nich nie wypowiedziano.
i jakie :) bo nie każde polubią kranówkę

-- N lis 29, 2015 12:53 am --

Niektóre ryby bardzo dobrze reagują na dolanie chłodniejszej wody , wiele gatunków podchodzi wtedy do tarła
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Re: Zimna, chlorowana woda do podmiany

#11

Post autor: radmac »

Krewetkarze odradzają wodę która przeszla przez junkersa. Chodzi o płaszcz wodny zrobiony z miedzi i raczej kiepski wpływ związków miedzi na krewety.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

vladtepes79
Gaduła
Posty: 121
Rejestracja: pt wrz 18, 2015 3:21 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Zimna, chlorowana woda do podmiany

#12

Post autor: vladtepes79 »

miro pisze:czyli ziemniaków. makaronu itd nie można zagotować ? Bzdura !
możesz zagotować, ale nie wiesz co jest w tej wodzie bo nie jest tak szczegółowa badana jak zimna to reguluje rozporządzenie ministra zdrowia chyba z 2002 roku (poszukaj w necie) :D
Po podgrzaniu wody dochodzi do zachwiania równowagi wapniowo węglanowej.
Wapień w wodzie łączy się z rozpuszczonym CO2, i dlatego masz kamień w czajniku.
Nie zastanawiałeś się dlaczego ciepła woda jest mętna a zimna nie?
Ciepła woda nadaje się tylko do mycia.
Napisz maila z zapytaniem do wodociągów to wyjaśnią Ci to szczegółowo
Vladi
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Zimna, chlorowana woda do podmiany

#13

Post autor: Miro »

vladtepes79 pisze:Nie zastanawiałeś się dlaczego ciepła woda jest mętna a zimna nie?
Nie mam jak Ci udowodnić przez ekran że w centrum przynajmniej u mnie woda ciepła i zimna ma ten sam kolor czyli jest bez barwna . Zapraszam Ciebie do siebie a się przekonasz !
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1455
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Zimna, chlorowana woda do podmiany

#14

Post autor: Winter »

Uczciwie przyznam, że od lat leję do baniaka wodę prosto z kranu - ciepłą. Zimna jest tak lodowata, że za bardzo obniżyłaby temperaturę w baniaku. Nie mówiąc o tym, że niektóre ryby lubią wpływać pod wlewaną wodę (mimo prób ich przegonienia) i zimny prysznic by im nie zrobił dobrze (np. prętnikom karłowatym). Na odstawanie nie mam miejsca i naczyń w stosownej wielkości.
Jak do tej pory nie zauważyłam negatywnych skutków tej polityki.
Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm
Awatar użytkownika

vladtepes79
Gaduła
Posty: 121
Rejestracja: pt wrz 18, 2015 3:21 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Zimna, chlorowana woda do podmiany

#15

Post autor: vladtepes79 »

miro pisze:Zapraszam Ciebie do siebie a się przekonasz !
Wierzę na słowo :D
próbujesz oszukać trochę fizykę i proces dostarczania wody
Jak wiadomo w im cieplejsza woda tym łatwiej rozpuszcza się w niej szkodliwych substancji, tak mnie uczyli na fizyce i chemii
a co do techniki, woda ciepła przepływa przez wymienniki ciepła i nigdy nie wiadoma jakie reakcje tam zajdą, dlatego woda ta nie spełnia warunków wody pitnej, dlatego ciepła woda nadaje się tylko do kąpania, prania, mycia naczyń
reasumując: ciepła woda płynie przez różne odmulacze, wymienniki i zawory dlatego do picia się nie nadaje. Nie umrzesz jak się napijesz ciepłej ale....
Vladi
Awatar użytkownika

mastacz
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt maja 05, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Zimna, chlorowana woda do podmiany

#16

Post autor: mastacz »

Sam fakt że woda ciepła jest poddawana "obróbce" bez znaczenia czy w bloku w kotłowni czy przez wodociągi, już świadczy że jest mniej czysta niż zimna. Po co w takim razie pić taka wode skoro mozna pić zimna, bardziej naturalna.

Po drugie - Do gotowania nie używa się ciepłej wody z kranu, ponieważ sprzyja ona tworzeniu się bakterii i rozpuszczaniu metali.

Tyle w temacie i nie ma co gadać...

lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Zimna, chlorowana woda do podmiany

#17

Post autor: lila »

Zapomniałeś podać żródło informacji:
"Do gotowania nie używa się ciepłej wody z kranu, ponieważ sprzyja ona tworzeniu się bakterii i rozpuszczaniu metali." :)
http://www.co-slychac.pl/artykuly-tresc.php?id=256" onclick="window.open(this.href);return false;

Rrrrogaty

Zimna, chlorowana woda do podmiany

#18

Post autor: Rrrrogaty »

Nie chce rozbuchać kolejnej dyskusji o wodzie, ale muszę coś skomentować... Vladtepes, proszę Cię, nie twórz nowej chemii i fizyki, bo delikatnie mówić dyrdymały niezłe wypisujesz.
vladtepes79 pisze:Wapień w wodzie łączy się z rozpuszczonym CO2, i dlatego masz kamień w czajniku.
W czajniku w ogóle nie ma za dużo CO2, bo jak wiadomo z podstawówki im ciecz cieplejsza tym gazy się w niej trudniej rozpuszczają. Kamień kotłowy w czajniku pochodzi z rozkładu termicznego wapienia (i Magnezu).
vladtepes79 pisze:Nie zastanawiałeś się dlaczego ciepła woda jest mętna a zimna nie?
Zmętnienie wody to pęchrzyki gazu. Ponownie, zimna woda = dobra rozpuszczalność gazów = nie widać pęcherzyków. Gorąca woda = słaba rozpuszczalność gazów = widać pęcherzyki = mętna woda.
vladtepes79 pisze:Jak wiadomo w im cieplejsza woda tym łatwiej rozpuszcza się w niej szkodliwych substancji, tak mnie uczyli na fizyce i chemii
a co do techniki, woda ciepła przepływa przez wymienniki ciepła i nigdy nie wiadoma jakie reakcje tam zajdą, dlatego woda ta nie spełnia warunków wody pitnej, dlatego ciepła woda nadaje się tylko do kąpania, prania, mycia naczyń
reasumując: ciepła woda płynie przez różne odmulacze, wymienniki i zawory dlatego do picia się nie nadaje. Nie umrzesz jak się napijesz ciepłej ale....
A to już jest po prostu brednia. Czyli próbujesz mi powiedzieć, ze zimna woda spełnia standardy i wymogi prawne, a gorąca to co? Trucizna i brak jakiejkolwiek kontroli? Przecież to jest ta sama woda, z tego samego ujęcia. I na pewno cykl jej podgrzewania w ciepłowni nie może obniżać jej jakości do takiego stopnia, by była w jakikolwiek sposób szkodliwa.
mastacz pisze:Sam fakt że woda ciepła jest poddawana "obróbce" bez znaczenia czy w bloku w kotłowni czy przez wodociągi, już świadczy że jest mniej czysta niż zimna. Po co w takim razie pić taka wode skoro mozna pić zimna, bardziej naturalna.
Czyli jak wlejesz zimną wodę do czajnika i ją podgrzejesz to będzie mniej czysta niż ta z kranu? Bo jak dla mnie to taka ciepłownia to taki czajnik tylko, że duży. Czy wiesz w jaki sposób woda 'jest poddawana obróbce w ciepłowni' czy tak po prostu sobie insynuujesz?

Jak czytam takie rzeczy to nie dziwię się, ze Ci wszyscy szarlatani od magicznych filtrów i uzdatiaczy do wody trzepią taką kasę. Zabrakło tylko argumentu jeszcze z elektrolizą wody kranowej, że się 'syf' i metale ciężkie wytrącają...
Awatar użytkownika

zorbek
Zapaleniec
Posty: 448
Rejestracja: pt gru 07, 2012 11:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Zimna, chlorowana woda do podmiany

#19

Post autor: zorbek »

Woda ciepła zawiera więcej związków rozpuszczonych, dodatkowo w odcinkach wody stojącej może dojść do namnożenia szkodliwych bakterii.
I któregoś pięknego dnia po dolaniu wody ciepłej do baniaka będziesz miał zakwit glonów albo trupki ryb z nieznanych powodów.
Sam leje wodę prosto z kranu i zimą z powodów temperaturowych mieszam na zaworze by była cieplejsza. Mam ten luksus że woda u mnie jest z ozonem a nie z chlorem.
----------------------------
Pozdrawiam
Mariusz

Rrrrogaty

Zimna, chlorowana woda do podmiany

#20

Post autor: Rrrrogaty »

zorbek pisze:Woda ciepła zawiera więcej związków rozpuszczonych, dodatkowo w odcinkach wody stojącej może dojść do namnożenia szkodliwych bakterii.
I któregoś pięknego dnia po dolaniu wody ciepłej do baniaka będziesz miał zakwit glonów albo trupki ryb z nieznanych powodów.
Sam leje wodę prosto z kranu i zimą z powodów temperaturowych mieszam na zaworze by była cieplejsza. Mam ten luksus że woda u mnie jest z ozonem a nie z chlorem.
O jakich związkach rozpuszczonych mówisz? Skąd się one wzieły? Do ciepłowni przywożą ciężarówkami i dosypują? (bo w realiach Warszawy pewnie o takich ilościach pewnie trzeba by mówić).

Zarówno woda ciepła jak i zimna są chlorowane lub ozonowane, po to właśnie, by były wolne od szkodliwych bakterii i drobnoustrojów. I prędzej uwierzę, że czystsza jest woda gorąca, bo w procesie nagrzewania w ciepłowni resztki mikrobiomu, który nie zginął od chemii ginie od temperatury niż zimna, która obróbce termicznej nie jest poddawana.


Brakuje mi na forum takiej jednej emotikonki - walenia głową w mur...
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Zimna, chlorowana woda do podmiany

#21

Post autor: Miro »

mastacz pisze: Tyle w temacie i nie ma co gadać...

Autor postu otrzymał pochwałę
Wysłałem zapytanie do wodociągów, zobaczymy co odpowiedzą

lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Zimna, chlorowana woda do podmiany

#22

Post autor: lila »

ROGATEK jest za to taki :razz:
Awatar użytkownika

jashiu2
Zapaleniec
Posty: 368
Rejestracja: czw gru 05, 2013 7:05 pm
Lokalizacja: Warszawa, Józefów 05-119
Na imię mam: Przemek
Płeć:

Zimna, chlorowana woda do podmiany

#23

Post autor: jashiu2 »

Zrobiłem badania i już wiem
Ciepłą wodę podgrzewa w piekle Szatan i dodaje do niej duże ilości siarki , dlatego nie nadaje się do zastosowań akwarystycznych.

Autor
ostry22
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: ndz gru 08, 2013 3:42 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Zimna, chlorowana woda do podmiany

#24

Post autor: ostry22 »

Dzieki za odpowiedz, wkrótce zaprezentuje co wykombinowałem :)
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Re: Zimna, chlorowana woda do podmiany

#25

Post autor: rhino »

Może szybciej, taniej i bardziej elegancko takie coś:
[youtube] [/youtube]

Używam od bardzo długiego czasu, nie tylko do podmian wody w akwarium.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Zimna, chlorowana woda do podmiany

#26

Post autor: Miro »

O ! To jashiu2 powinien dostać pochwałę ! :-D
rhino pisze:Używam od bardzo długiego czasu
Wlewasz tym patentem wodę do np kanistrów czy bezpośrednio do akwa ?
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Zimna, chlorowana woda do podmiany

#27

Post autor: rhino »

miro pisze:Wlewasz tym patentem wodę do np kanistrów czy bezpośrednio do akwa ?
Wlewam bezpośrednio do akwarium. Temperaturę staram się ustawić mniej więcej taką samą jak w akwarium, najczęściej mniej ;)
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Zimna, chlorowana woda do podmiany

#28

Post autor: Miro »

rhino pisze:Wlewam bezpośrednio do akwarium
Ok,tylko ja tak się zastanawiał co zrobić z wodą która zostaje w wężu . U mnie tak no oko to by było z 7 m węża więc trochę wody w nim zostanie.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Re: Zimna, chlorowana woda do podmiany

#29

Post autor: rhino »

Oprócz tej przejściówki mam taki zestaw:

Obrazek

Służy i do napełniania i do zlewania wody z akwarium. Wodę która pozostaje w wężu, zwyczajnie zlewam podnosząc końcówkę (wcześniej odpinam od przejściówki).
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Zimna, chlorowana woda do podmiany

#30

Post autor: marcinzabki29 »

Czyli lejecie wodę prosto z kranu :?:
Bez uzdatniaczy i bez odstawiania wody na dobę :?:
Pozdrawiam Marcin
ODPOWIEDZ