[240] Ryby z Ameryki Południowej

Tu możesz pochwalić się zdjęciami ryb, roślin i aranżacjami akwarium.
Awatar użytkownika

Autor
sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

[240] Ryby z Ameryki Południowej

#1

Post autor: sylwekw »

Moja 112 zakończyła żywot i idzie na sprzedaż. Teraz zaczynam przygodę ze zbiornikiem 240 litrów.

Tak więc pierw co do obsady - jak w tytule ma być z Ameryki Południowej - zdecydowana ostatecznie:

Te rybki już są:
- dwie grupki kirysków (moje ulubione rybki) - 7 szt Spiżowych i 8 szt Sterbai
- 5 szt Otosków Przyujściowych
- 4 szt Black Molly
- kilkanaście krewetek (pozostałość z poprzedniego akwarium)

Jutro dołączy 25 szt. Bystrzyków Ornatus (White Fin) - kupuję je od naszego forumowego kolegi: "szczupaka" (zresztą to nie pierwsze rybki od niego - zawsze towar pierwsza klasa.

A w przyszłości Skalary (nie wiem jeszcze ile i jakich - muszę poczytać)

Zaś co do samego akwarium to 240 litrów (120x40x50).
Ze starego akwarium (112 litrów) przeniosłem całe podłoże (bez płukania) które składało się z Filtus Floran oraz żwirku 3-4 mm - uzupełnione o około 10kg żwiru (3-4mm) oraz 2-3 kg piasku kwarcowego (kupiony po 0,25 PLN za kg) na niby plażę (miejsce dla kirysków).
Wszystkie rośliny również przeniosłem:
- kilka anubiasów;
- rotala;
- kryptokoryny - przeniosłem jednocześnie dzieląc je
- żabienice (jedna to Ozelot);
- mikrozorium trident;
- trzy odmiany mchów (np Great Willow);
- subwassertanga;
- alternanthera;
- sagitaria subulata;
- lotos (bulwa oddzielona od rośliny, mała bulwka z dwoma listakami też oddzielnie posadzona - czyli teoretycznie mam teraz trzy lotosy :-)
- wgłębka;

Doszły dwa dodatkowe korzenie i kilka skałek gnejsowych (kupione po 1,35 PLN za kg :-)

Filtr został stary (HW303) - od pół roku nie miałem z nim żadnych kłopotów więc nie mam powodu mu nie ufać.

Woda też wykorzystana stara.

Oświetlenie 3 x 54 W

CO2 podawane.

To by było chyba tyle informacji.

Jutro będą pierwsze fotki.
Awatar użytkownika

tkmsledz
Maniak
Posty: 915
Rejestracja: pn cze 11, 2012 1:54 pm
Lokalizacja: Warszaw,Mokotów
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

[240] Ryby z Ameryki Południowej

#2

Post autor: tkmsledz »

Wklejaj fotki bo mnie ciekawi jak to wyszło
Awatar użytkownika

Autor
sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Re: [240] Ryby z Ameryki Południowej

#3

Post autor: sylwekw »

Zanim fotki to taka moja refleksja. Jednak do układania aranżacji to ja się nie nadaję. Poukładam sobie w głowie, nawet coś tam narysuję. Potem podczas obsadzania drobne zmiany i na koniec ..... kompletnie mi się nie podoba. Znaczy może nie kompletnie ale zupełnie nie tak jak sobie wyobrażałem. Teraz to samo - patrzę na akwarium i choć jestem bardzo zadowolony bo jednak rozmiar robi wrażenie i to jednak coś nowego to nie jest tak jak bym chciał, jakiś taki chaos w nim jest :-( :-(. Ale zobaczymy, pomyślę o dodatkowych roślinach, trochę się zagęści i może będzie fajniej.

No dobra ale fotki:

Tak wyglądała 112 po wyciągnięciu roślin
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Szafka i akwarium już na swoim miejscu. Zaczynam "wytyczać" plażę.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

W godzinach popołudniowych tak to wyglądało. Woda trochę mętna jest ale obawiałem się gorszego stanu biorąc pod uwagę "bagno" jakie było w starym podłożu a przecież ani go nie płukałem ani nie przykrywałem grubą warstwą żwiru.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

A tak wyglądało na drugi dzień.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

I jeszcze kolejny dzień. Tutaj już dołączyły 4 Black Molly i 8 Kirysków Sterbai (dzięki "szczupakk" za kiryski)
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Oprócz kirysków dzięki uprzejmości "szczupakka" do akwarium trafił jeden Bystrzyk Ornatus. Szukając ornatusa w google trafiałem na zdjęcia bystrzyków o nieco róznych kolorach i kolorach płetw. Dlatego nie byłem pewny czy to co chcę to jest akurat to co może szczupakk zaoferować. Był na tyle uprzejmy, że dał mi jednego, żebym sobie go wpuścił. Poczekał aż się uspokoi zadomowi i wybarwi i wtedy miałem zdecydować czy to te chcę. Tak to są te i dzisiaj rano wprowadzam stadko 25 sztuk.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Zbliżenie na prawą stronę
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Zbliżenie na lewą stronę
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Pierwsze wyjścia na plażę :-)
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Pierwszy posiłek Sterbai (a tak właściwie to jak się pisze ich nazwę poprawnie bo w necie widuję zarówno Sterbai jak i Sterby?)
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Wczoraj wieczorem dołożyłem czarne tło. Zmieniło to zdecydowanie wygląd akwarium ale .... to wszystko w toni co wygląda jak unoszące się paprochy to są krążące w toni bąbelki CO2 oraz bąbelki tlenu (albo powietrza) wydzielane przez roślinki. Jest tego mnóstwo i trochę kiepsko to wygląda. Jak nie było czarnego tła to nie było tak widać :-)
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Dziś jak się Bystrzyki zadomowią to postaram się jakoś uchwycić ich ławicę.

No i muszę się rozejrzeć za jakimiś wysokimi roślinami bo coś tak kompletnie pusto w górnej strefie - ale na pewno nie chcę Valisnerii, choć wiem, że w przypadku planowanych skalarów byłaby wskazana ale za dużo miałem kłopotów z utrzymaniem jej w ryzach.
Awatar użytkownika

Michal
Uczestnik
Posty: 32
Rejestracja: wt maja 27, 2014 10:08 pm
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: [240] Ryby z Ameryki Południowej

#4

Post autor: Michal »

sylwekw pisze:- dwie grupki kirysków (moje ulubione rybki) - 7 szt Spiżowych i 8 szt Sterbai
Są fantastyczne, sam mam 7 pand i nie mogę się nadziwić, skąd tyle w nich energii. A odkąd mam pistie (delikatny półcień), to pływają po całym akwarium niczym ryby ławicowe, a nawet spędzają czas w korzeniach pod powierzchnią wody.
sylwekw pisze: Wszystkie rośliny również przeniosłem:
- kilka anubiasów;
- rotala;
- kryptokoryny - przeniosłem jednocześnie dzieląc je
- żabienice (jedna to Ozelot);
- mikrozorium trident;
- trzy odmiany mchów (np Great Willow);
- subwassertanga;
- alternanthera;
- sagitaria subulata;
- lotos (bulwa oddzielona od rośliny, mała bulwka z dwoma listakami też oddzielnie posadzona - czyli teoretycznie mam teraz trzy lotosy :-)
- wgłębka;

Oświetlenie 3 x 54 W
CO2 podawane.
Możesz się ze mną absolutnie nie zgodzić, ale czy to CO2 aby potrzebne? Wg mnie poza lotosem i rotalą, która by zdziczała wszystko pozostałe super by sobie dawało radę, tylko wolniej. I nie musiałbyś ciąć co tydzień. I nie ma strachu o zagazowanie (bez złośliwości :x ). Na glony polecam pistie, która zbierze nadmiar światła i NO3 (zresztą miałeś, to wiesz).

Akwarium bardzo ładne. Fajnie wygląda piaseczek. Pewnie pięknie zdobi Wasz pokój na poddaszu. :) Otwarte, czy z pokrywą?
Awatar użytkownika

Autor
sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Re: [240] Ryby z Ameryki Południowej

#5

Post autor: sylwekw »

Michal pisze:....Są fantastyczne, sam mam 7 pand i nie mogę się nadziwić, skąd tyle w nich energii. A odkąd mam pistie (delikatny półcień), to pływają po całym akwarium niczym ryby ławicowe, a nawet spędzają czas w korzeniach pod powierzchnią wody.
Zauważyłem właśnie, że te Sterbai też lubią sobie pobuszować na tych "zawieszonych" korzeniach szukając czegoś wśród mchów :-) - czyżby im się coś pomyliło ??
A co najważniejsze, teraz (już po kilku dniach obserwacji) zrozumiałem dlaczego ludzie mówią, że jak kiryski to i piasek. Aż radość bierze jak się widzi z jaką werwą i frajdą one ten piasek przetrząsają :-) bez urazy dla kirysków ale jak świnie na polu z kartoflami :-)
Michal pisze: Możesz się ze mną absolutnie nie zgodzić, ale czy to CO2 aby potrzebne? Wg mnie poza lotosem i rotalą, która by zdziczała wszystko pozostałe super by sobie dawało radę, tylko wolniej. I nie musiałbyś ciąć co tydzień. I nie ma strachu o zagazowanie (bez złośliwości :x ). Na glony polecam pistie, która zbierze nadmiar światła i NO3 (zresztą miałeś, to wiesz).
Akwarium bardzo ładne. Fajnie wygląda piaseczek. Pewnie pięknie zdobi Wasz pokój na poddaszu. :) Otwarte, czy z pokrywą?
Powiem szczerze, że się od jakiegoś czasu nad tym nie zastanawiałem. Może masz i rację. Ale faktów jest kilka. Jakiś czas temu roślinki rosły mi nie tak dobrze (może niekoniecznie z powodu braku CO2 ale fakt). Wtedy to właśnie kompleksowo się zmieniło: większe oświetlenie, nawożenie i CO2 i wszystko zaczęło rosnąc lepiej co mnie cieszyło. Zestaw roślin się zmieniał a to już tak pozostało .... Teraz co prawda nie mam roślin (prawie), które trzeba by regularnie przycinać więc to mi już kłopotu nie sprawia.
Hmm może powinienem rozważyć Twoją uwagę. Jest tylko dodatkowy aspekt CO2 pozwala mi obniżyć pH ale tu chyba też trzeba by się zastanowić czy jest mi konieczne niskie pH ?? trochę pomaga z glonami?
Wiesz trochę jak to jest, coś zadziałało, człowiek się przyzwyczaił i tak kontynuuje - wcale nie powiedziane że najlepsze rozwiązanie :-)

Teraz np przez niektórych :-) sugestie tak mnie wzięło że czytam, oglądam i szukam informacji o skalarach i tak mnie to zaczyna wciągać, że już nawet mi się trochę BW zaczęło podobać :-) i przez myśl mi przechodzi czy by przypadkiem przez rok nie pouczyć się na własnych błędach ze skalarami w tym zbiorniku a za rok jak mi się spodoba to zrobić z niego taki prawdziwie klimatyczny, herbaciany światek skalarów :-)

W każdym razie dziękuję za cenne uwagi - takie spojrzenie osoby postronnej czasami jest potrzebne.

Z Twoich wypowiedzi wynika, że byłeś u mnie .. wybacz ale jakoś nie mogę skojarzyć ??

Aha jeszcze jedno spostrzeżenie. Wprowadziłem te 25 Bystrzyków. Co prawda czytałem, że niby osiągają 4,5 cm ale jakoś do mnie taki rozmiar na papierze nie dociera. Dzisiaj byłem w Discusie (między innymi oglądać skalary) i w jednym zbiorniku były te same Bystrzyki (rozmiar handlowy) ale zaplątały się też dwie dorosłe sztuki. Aż zapytałem sprzedawcy czy to jest "rozmiar docelowy" Bystrzyków, potwierdził. Trochę mnie to przeraziło, bo jakoś nie wyobrażam sobie 25 takich dorosłych Bystrzyków w moim akwarium :-)
Awatar użytkownika

Michal
Uczestnik
Posty: 32
Rejestracja: wt maja 27, 2014 10:08 pm
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: [240] Ryby z Ameryki Południowej

#6

Post autor: Michal »

sylwekw pisze:Zauważyłem właśnie, że te Sterbai też lubią sobie pobuszować na tych "zawieszonych" korzeniach szukając czegoś wśród mchów :-) - czyżby im się coś pomyliło ??
Wiesz, ja myślę, że one mogą przymierzać się do tarła, bo jak się ogląda filmiki na youtube z tarła kirysków, to to właśnie mniej więcej tak wygląda, a hodowcy dostarczają im nawet takie kłębuszki/pomponiki z wełenki, żeby tam składały jajeczka. Ja wiem, że u mnie się w ogólnym nie wytrą, bo mam za wysokie ph, ale u Ciebie są szanse :) Ja przymierzam się, żeby moim zrobić w osobnym akwa symulację pory deszczowej i stopniowo zrobić spryskiwaczem opady z wody destylowanej, to może poczują instynkt :)
sylwekw pisze:Z Twoich wypowiedzi wynika, że byłeś u mnie .. wybacz ale jakoś nie mogę skojarzyć ??
Tylko wirtualnie na forum :-D , uważnie czytam Twoje posty i bacznie obserwuję fotografie :-D
Awatar użytkownika

Autor
sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Re: [240] Ryby z Ameryki Południowej

#7

Post autor: sylwekw »

Jak powiedziałem tak zrobiłem. W akwarium jest 8 skalarów (właściwie to skalarków). Po cztery z dwóch różnych źródeł.

No i pierwsze próby z filmikami.

Bystrzyki w zbliżeniu
[youtube][/youtube]

Bystrzyki w akcji podczas karmienia
[youtube][/youtube]

-- So lip 05, 2014 9:19 pm --
Michal pisze:
sylwekw pisze:Zauważyłem właśnie, że te Sterbai też lubią sobie pobuszować na tych "zawieszonych" korzeniach szukając czegoś wśród mchów :-) - czyżby im się coś pomyliło ??
Wiesz, ja myślę, że one mogą przymierzać się do tarła, bo jak się ogląda filmiki na youtube z tarła kirysków, to to właśnie mniej więcej tak wygląda, ....
sylwekw pisze:Z Twoich wypowiedzi wynika, że byłeś u mnie .. wybacz ale jakoś nie mogę skojarzyć ??
Tylko wirtualnie na forum :-D , uważnie czytam Twoje posty i bacznie obserwuję fotografie :-D
A to wyjaśnia trochę sprawę :-)
A tymi kiryskami to nie sądzę, żeby miało coś wspólnego z tarłem bo one młodziutkie są.
teraz jak "obcykam" robienie i publikowanie filmików to takie intrygujące mnie zachowania będę mógł dokładnie obrazować :-)
Awatar użytkownika

tkmsledz
Maniak
Posty: 915
Rejestracja: pn cze 11, 2012 1:54 pm
Lokalizacja: Warszaw,Mokotów
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

[240] Ryby z Ameryki Południowej

#8

Post autor: tkmsledz »

Gdzie nabyłeś piasek w takiej cenie ? czy tylko jeden filtr masz zainstalowany , i jak plaza wygląda czy nie widać syfku na niej ?
Awatar użytkownika

Autor
sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

[240] Ryby z Ameryki Południowej

#9

Post autor: sylwekw »

Biały piasek kwarcowy w takiej cenie kupiłem na składzie z kruszywami (podobnie jak gnejsy).
Tak, jak na razie chodzi tylko jeden filtr (HW303). Ruch wody wydaje się odpowiedni ale czy będzie dawał radę z bilogicznym filtrowaniem to się okaże.
Jak na razie nie widzę żadnego "syfku" na plaży (mogę spróbować pokazać to filmikiem).
Awatar użytkownika

tkmsledz
Maniak
Posty: 915
Rejestracja: pn cze 11, 2012 1:54 pm
Lokalizacja: Warszaw,Mokotów
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

[240] Ryby z Ameryki Południowej

#10

Post autor: tkmsledz »

O to by się przydało jak byś był na tyle miły
Awatar użytkownika

Autor
sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Re: [240] Ryby z Ameryki Południowej

#11

Post autor: sylwekw »

Nowy filmik - ciągle się uczę.

[youtube][/youtube]

Podłoże (piasek) też pokażę :-)
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4939
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

[240] Ryby z Ameryki Południowej

#12

Post autor: Miro »

ładny filmik i pasująca do niego muzyczka .
sylwekw pisze:ciągle się uczę
Ucz się Sylwuś ucz ...
Awatar użytkownika

Autor
sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

[240] Ryby z Ameryki Południowej

#13

Post autor: sylwekw »

Muzyka świadomie dobrana. Dzięki za miłe słowa.
A dzisiaj się nauczyłem nowego ... byłem naocznym świadkiem ataku kilku skalarów na krewetkę (jedna z ostatnich jakie jeszcze ocalały). Przyznam, że mnie szybkość i energiczność skalarów zaskoczyła.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4939
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

[240] Ryby z Ameryki Południowej

#14

Post autor: Miro »

Bo akwarium to niekończący się film,cały czas coś się dzieje ! :-D
Awatar użytkownika

Autor
sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Wzrost steżenia amoniaku (NH4/NH3)

#15

Post autor: sylwekw »

Witam.

W akwarium się za wiele nie zmienia. I tak teraz pewnie będzie przez dłuższy czas.

Jest jednak sprawa która mnie trochę zaniepokoiła.

Otóż zanotowałem nieznaczny (ale jednak) wzrost stężenia związków amonowych (a co za tym idzie amoniaku). Zastanawiam się co mogło na to wpłynąć - do tej pory w zasadzie niezmiennie utrzymywałem NH3/NH4 na poziomie 0.
Przy czym NO2 nadal pozostało na poziomie 0 ale sporo wzrosło NO3.

Jedyna zmiana, która mi przychodzi do głowy to fakt, że od jakiegoś tygodnia prócz w miarę regularnego karmienia (raz dziennie - wcześniej karmiłem mrożonym raz na kilka dni) mrożonym pokarmem (oczlik, szklarka) wprowadziłem do diety (z powodu skalarów) również pokarm żywy (solowiec - raz w tygodniu i doniczkowiec 1 raz dziennie). Oczywiście w małych dawkach (skalary i bystrzyki zjadają wszystko od ręki).

Czy faktycznie wprowadzenie żywego pokarmu mogło wpłynąć na minimalny wzrost stężenia związków amonowych?
Jeśli tak to czy to oznacza, że mam za słabą filtrację biologiczną czy może coś innego? (a może to, że przez ostatnie 3-4 dni nie podawałem CO2 w jakiś sposób wpłynęło na NH3/NH4).
Awatar użytkownika

locdog
Zapaleniec
Posty: 254
Rejestracja: pt maja 18, 2012 9:57 pm
Lokalizacja: Warszawa-Praga
Płeć:

Re: [240] Ryby z Ameryki Południowej

#16

Post autor: locdog »

Kiedy zalany baniak?
Awatar użytkownika

Autor
sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

[240] Ryby z Ameryki Południowej

#17

Post autor: sylwekw »

Zbiornik zalany był chyba 30 czerwca albo 1 lipca. Ale wszystko (podłoże, woda, elementy wyposażenia, rośliny, filtr) było z poprzedniego zbiornika. Tak więc jeśli Twoje pytanie związane było z tym skokiem NH3/NH4 oraz podejrzeniem, dojrzewania zbiornika to chyba raczej nie w tym rzecz.
Awatar użytkownika

Autor
sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Re: [240] Ryby z Ameryki Południowej

#18

Post autor: sylwekw »

Akwarium sobie żyje.
Skalary i Bystrzyki rosną.
Ja się uczę akwarystyki. W międzyczasie założyłem krewetkarium.
W dużym zbiorniku niewiele się zmienia.
Trzeba tylko czekać aż skalary podrosną wtedy może się coś zacznie dziać.
Parametry wody wydają się utrzymywać na dobrym a przynajmniej na stałym poziomie.

Problem, który mnie męczy to rośliny. Niestety nie jestem zadowolony z ich kondycji i nie mam już pomysłów co robię źle.
Nawet nie wiem za bardzo co Wam napisać co mogłoby pomóc zrozumieć istotę problemu.
Nawożę w miarę rozsądnie, CO2 podaję z butli. Zmieniłem na nową jedną świetlówkę.
Spróbuje chyba porobić zdjęcia roślinom i może wtedy mi pomożecie dojść w czym problem.

A na razie kilka fotek moich skalarów.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Awatar użytkownika

Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

[240] Ryby z Ameryki Południowej

#19

Post autor: Rafik »

Skalary bardzo się tluką?
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Awatar użytkownika

Autor
sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

[240] Ryby z Ameryki Południowej

#20

Post autor: sylwekw »

Nie jeszcze nie widziałem żadnej sprzeczki - no chyba, że wyciąganie sobie z pyska żywego pokarmu nazwać sprzeczką :-)

Ale to żaden wykładnik bo one są jeszcze młode.
Awatar użytkownika

silver007
Zapaleniec
Posty: 491
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 9:52 pm
Lokalizacja: Michałów - Reginów

[240] Ryby z Ameryki Południowej

#21

Post autor: silver007 »

W takim wieku to raczej nie będzie się nic dziać. Jeszcze co najmniej z pół roku do pierwszych poważnych potyczek :)
sylwekw pisze:Problem, który mnie męczy to rośliny. Niestety nie jestem zadowolony z ich kondycji i nie mam już pomysłów co robię źle.
O rośliny nie martw się na razie jakoś strasznie. Znalezienie złotego środka to czasami długie miesiące, a na nawożenie nie ma złotej recepty. W każdym razie możesz napisać jak nawozisz, jak kształtują się parametry zbiornika i nakreślić co się dokładnie dzieje to może forumowi "Holendrzy" pomogą ;)
Awatar użytkownika

Autor
sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

[240] Ryby z Ameryki Południowej

#22

Post autor: sylwekw »

No właśnie mam nadzieję, że ktoś mi pomoże ale muszę odpowiednio przygotować informacje. To znaczy rozpiszę dokładnie jak i czym nawożę. Pokażę zdjęcie poszczególnych roślin no i może raczej wrzucę takie pytanie do innego działu bo do mojego wątku pewnie niewielu zagląda.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że dopracowanie się skutecznego "uprawiania" roślin wymaga czasu ale miałem nadzieję, że 8 miesięcy powinno mi dać już pewne doświadczenie tymczasem okazuje się, że nadal jestem głupi :-).
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21847
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

[240] Ryby z Ameryki Południowej

#23

Post autor: Lech-u »

sylwekw pisze:ale miałem nadzieję, że 8 miesięcy powinno mi dać już pewne doświadczenie
Gwarantuję Ci, że nawet po 8 latach będziesz miał sporo wątpliwości i prawdopodobnie będziesz pytał o radę.
To absolutnie normalne. Nie przejmuj się tylko pytaj.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Dein

[240] Ryby z Ameryki Południowej

#24

Post autor: Dein »

Bardzo fajne rybsony i zdjęcia.
Awatar użytkownika

Autor
sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

[240] Ryby z Ameryki Południowej

#25

Post autor: sylwekw »

Dziękuję :oops:

Tak jak pisałem założyłem oddzielny wątek o moim problemie z roślinami:

Roślinny problem

Jeśli ktoś miałby ochotę spróbować mi pomóc to będę wdzięczny.

-- Cz sie 21, 2014 9:23 pm --

To dla chwilowej odmiany coś z innej beczki:

[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika

Autor
sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Re: [240] Ryby z Ameryki Południowej

#26

Post autor: sylwekw »

I kilka fotek - moje Skalarki w zbliżeniach:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Awatar użytkownika

Autor
sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Re: [240] Ryby z Ameryki Południowej

#27

Post autor: sylwekw »

W ramach małej aktualizacji krótki filmik z bystrzykami.

[youtube][/youtube]

Więcej o ostatnich "losach" mojego akwarium napiszę niebawem.
Awatar użytkownika

Vanilka
Maniak
Posty: 857
Rejestracja: czw maja 26, 2011 12:20 am
Lokalizacja: Warszawa-Pruszków
Na imię mam: Samanta
Płeć:

[240] Ryby z Ameryki Południowej

#28

Post autor: Vanilka »

ładne i ciekawe te bystrzyki :) nie dziwię się, że mój brat też chce je mieć :)
było 54L,120L, 240L, 112L, a teraz 400L + 75L + 25L South America
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4939
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

[240] Ryby z Ameryki Południowej

#29

Post autor: Miro »

Za krótki ten film !!! :) Ładne rybki :)
Awatar użytkownika

Autor
sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

[240] Ryby z Ameryki Południowej

#30

Post autor: sylwekw »

Jak trochę potrenuję kręcenie to będzie więcej.
ODPOWIEDZ